STOPTUSSIN (0,8MG/ML+20MG/ML Syrup) -


 
Podrobnosti o drogah niso na voljo v izbranem jeziku, prikazano je izvirno besedilo

Stoptussin -


Splošno: cough suppressants and expectorants
Zdravilna učinkovina: BUTAMIRÁT-CITRÁT
Alternativa:
Skupina ATC: R05FB02 - cough suppressants and expectorants
Vsebnost aktivne snovi: 0,004G/0,1G, 0,8MG/ML+20MG/ML, 40MG/ML+100MG/ML, 4MG/ML+100MG/ML
Obrazci: Oral drops, solution, Syrup, Tablet
Balení: Bottle
Obsah balení: 180ML+PIP
Způsob podání: prodej bez receptu (volný prodej)


Stoptussin

Butamirati citras 0,8 mg; guaifenesinum 20 mg v 1 ml sirupu. Pomocná látka se známým účinkem: roztok maltitolu. Úplný seznam pomocných látek viz bod 6.1. SirupPopis přípravku: bezbarvý až jemně nažloutlý, čirý roztok, slabě aromatizovaný....več

Stoptussin

Dávkování Dávkuje se podle hmotnosti pacienta: do 12 kg 1,25 ml 3-4krát denně 12-20 kg 2,5 ml 3krát denně 20-40 kg 2,5 ml 3-4krát denně 40-70 kg 5 ml 3krát denně 70-90 kg 5 ml 4krát denně nad 90 kg 7,5 ml 3-4krát denně. Odstup mezi jednotlivými dávkami má být 4 - 6 hodin. Jednotlivé dávky se odměřují pomocí přiložené odměrky nebo dávkovací pipety. Způsob podáníSirup je vhodné...več

Stoptussin

Hypersenzitivita na léčivé látky nebo na kteroukoli pomocnou látku uvedenou v bodě 6.1. První trimestr těhotenstvíMyasthenia gravis. Přípravek není určen pro děti do 6 měsíců....več

Stoptussin

Suchý, dráždivý, obtížně ztišitelný kašel různé etiologie; k utišení kašle před a po operaci. Přípravek je určen pro děti od 6 měsíců, dospívající a dospělé....več

Stoptussin

Guaifenesin zvyšuje analgetický účinek paracetamolu a kyseliny acetylsalicylové, potencuje tlumivý účinek alkoholu, sedativ, hypnotik a celkových anestetik na CNS a zvyšuje účinek myorelaxancií.Při užívání guaifenesinu může dojít k falešnému zvýšení množství kyseliny vanilmandlové a 5-hydroxy-indoloctové (pokud je použit nitrosonaftol jako reagens) při jejich stanovení v moči. Proto je nutno...več

Stoptussin

Guaifenesin zvyšuje analgetický účinek paracetamolu a kyseliny acetylsalicylové, potencuje tlumivý účinek alkoholu, sedativ, hypnotik a celkových anestetik na CNS a zvyšuje účinek myorelaxancií.Při užívání guaifenesinu může dojít k falešnému zvýšení množství kyseliny vanilmandlové a 5-hydroxy-indoloctové (pokud je použit nitrosonaftol jako reagens) při jejich stanovení v moči. Proto je nutno...več

Stoptussin

TěhotenstvíPři podávání guaifenesinu v prvním trimestru těhotenství byl popsán častější výskyt inguinálních hernií u novorozenců. Proto přípravek Stoptussin nesmí být užíván v prvním trimestru těhotenství a pro použití v dalším průběhu těhotenství musí být zvlášť závažné důvody. KojeníNení známo, zda butamirát-citrát a guaifenesin přecházejí do mateřského mléka. Pro...več

Stoptussin

Přípravek obsahuje roztok maltitolu. Pacienti se vzácnými dědičnými problémy s intolerancí fruktózy nemají tento přípravek užívat. Tento léčivý přípravek obsahuje méně než 1 mmol (23 mg) sodíku v 1 ml, to znamená, že je v podstatě „bez sodíku“. Pacienti s produktivním, perzistentním či chronickým kašlem souvisejícím s kouřením, astma, chronickou bronchitidou...več

Stoptussin

Stoptussin má malý nebo mírný vliv na schopnost řídit nebo obsluhovat...več

Stoptussin

Při doporučeném dávkování je přípravek obvykle dobře snášen. Popisované nežádoucí účinky, které byly zjištěny v klinických hodnoceních a/nebo postmarketingovém sledování členěné podle systémově-orgánových tříd a frekvence výskytu.Četnost je definována jako: velmi časté (>1/10), časté (>1/100 , <1/10), méně časté (>1/1000, <1/100), vzácné (>=1/10000, <1/1000) a velmi vzácné (<1/10000),...več

Stoptussin

Při předávkování převládají příznaky toxického působení guaifenesinu. Mezi tyto příznaky patří ospalost, svalová slabost, nevolnost a zvracení. Může dojít k urolitiáze, která je radiolucentní. Specifické antidotum guaifenesinu neexistuje. Léčba je symptomatická (výplach žaludku, podání aktivního uhlí až do dávky 60 g, rozděleně v několika denních dávkách) s odpovídající podpůrnou...več

Stoptussin

Farmakoterapeutická skupina: Antitusika a expektorancia, kombinace. ATC kód: R05FBMechanismus účinku: Butamirát-citrát patří mezi neopioidní periferně působící antitusika. Na rozdíl od opiodních antitusik nevyvolává centrální útlum, netlumí dechové centrum a není návykový. Antitusický účinek butamirát-citrátu je doplněn expektoračním účinkem guaifenesinu. Guaifenesin zvyšuje sekreci bronchiálních...več

Stoptussin

Butamirát-citrát se po perorálním podání rychle a kompletně absorbuje. V krvi se váže až z 98% na plazmatické bílkoviny. Je metabolizován na 2 metabolity, které mají také antitusický účinek. Metabolity jsou vylučovány z více než 90% renální cestou a jen malá část se vylučuje stolicí. Biologický poločas je přibližně 6 hodin. Guaifenesin se po perorální aplikaci rychle a snadno absorbuje...več

Stoptussin

Předklinické údaje získané na základě konvenčních farmakologických studií bezpečnosti, toxicity po opakovaném podávání, genotoxicity, hodnocení kancerogenního potenciálu a reprodukční toxicity neodhalily žádné zvláštní riziko pro člověka....več

Stoptussin

6.1 Seznam pomocných látek Roztok maltitolu, kyselina sorbová, monohydrát kyseliny citronové, dihydrát natrium-citrátu, propylgallát, dihydrát dinatrium-edetátu, draselná sůl acesulfamu, natrium-cyklamát, hyetelosa, karamelové aroma, čištěná voda. 6.2 Inkompatibility Neuplatňuje se. 6.3 Doba použitelnosti roky Po prvním otevření: 4 týdny 6.4 Zvláštní opatření pro uchovávání Uchovávejte...več

Stoptussin

ÚDAJE UVÁDĚNÉ NA VNĚJŠÍM OBALU A VNITŘNÍM OBALU {papírová krabička} 1. NÁZEV LÉČIVÉHO PŘÍPRAVKU Stoptussin 0,8 mg/ml + 20 mg/ml sirupbutamirati citras, guaifenesinum 2. OBSAH LÉČIVÉ LÁTKY/LÉČIVÝCH LÁTEK Jeden ml obsahuje butamirati citras 0,8 mg; guaifenesinum 20 mg. 3. SEZNAM POMOCNÝCH LÁTEK Pomocné látky: roztok maltitolu, kyselina sorbová, monohydrát kyseliny citronové, dihydrát natrium-citrátu,...več

Stoptussin

...več

Stoptussin

Stoptussin

Podobni ali alternativni izdelki
 
Drmax.cz
Na zalogi | Dostava iz 79 CZK
105 CZK
 
Drmax.cz
Na zalogi | Dostava iz 79 CZK
109 CZK
 
Drmax.cz
Na zalogi | Dostava iz 79 CZK
109 CZK
 
Drmax.cz
Na zalogi | Dostava iz 79 CZK
129 CZK
 
Lekarna.cz
Na zalogi | Dostava iz 29 CZK
135 CZK
 
Lekarna.cz
Na zalogi | Dostava iz 29 CZK
135 CZK
 
Lekarna.cz
Na zalogi | Dostava iz 29 CZK
138 CZK
 
Drmax.cz
Na zalogi | Dostava iz 79 CZK
149 CZK

O projektu

Prosti dostopni nekomercialni projekt za laične primerjave drog na ravni interakcij, stranskih učinkov, pa tudi cen drog in njihovih alternativ Informace na webu jsou pouze orientační. Odkazy vedou na partnerské e-shopy. Aktuální dostupnost a podmínky zjistíte přímo u partnera. Informace na této stránce mají pouze informativní charakter. Produkty na předpis nejsou dostupné k přímému nákupu zde. Pro aktuální dostupnost a podrobnosti navštivte stránky našeho partnerského e-shopu. Uvedené slevy platí pro vybrané léky u online partnerů. Tento web obsahuje affiliate odkazy. Odkazy mohou vést k partnerskému e-shopu.

Več informacij


×



 

Poraďte se s lékárníkem.
IHNED A zdarma