Τα στοιχεία φαρμάκων δεν είναι διαθέσιμα στην επιλεγμένη γλώσσα, εμφανίζεται το αρχικό κείμενο

Carlagirin


Ačkoliv existují značné interindividuální rozdíly, je možné považovat za toxickou dávku zhruba
200 mg/kg pro dospělé a dávku 100 mg/kg pro děti. Letální dávka kyseliny acetylsalicylové je 30 gramů. Koncentrace salicylátu v plazmě nad 300 mg/l ukazují na intoxikaci. Plazmatické
koncentrace nad 500 mg/l u dospělých a 300 mg /l u dětí způsobují zpravidla závažnou toxicitu.
Předávkování může být škodlivé pro starší pacienty a zejména pro malé děti (terapeutické
předávkování nebo časté náhodné intoxikace mohou být fatální).

Příznaky středně těžké intoxikace
Tinnitus, poruchy sluchu, bolest hlavy, vertigo, zmatenost a gastrointestinální příznaky (nauzea,
zvracení a bolest břicha).

Příznaky těžké intoxikace
Příznaky se vztahují k těžké poruše acidobazické rovnováhy. V první řadě se objevuje hyperventilace,
která vede k respirační alkalóze. Respirační acidóza vyplývá ze suprese respiračního centra. Navíc,
metabolická acidóza nastává jako důsledek přítomnosti salicylátu.
Jelikož se mladší děti často dostaví k lékaři až v pozdní fázi intoxikace, je u nich obvykle přítomna
acidóza.

Dále se mohou objevit následující příznaky: hypertermie a pocení vedoucí k dehydrataci: pocity
neklidu, křeče, halucinace a hypoglykemie. Útlum nervového systému může vést ke kómatu,
kardiovaskulárnímu kolapsu nebo zástavě dýchání.

Léčba
Pokud došlo k požití toxické dávky, je nezbytná hospitalizace. V případě středně těžké intoxikace je
třeba se pokusit vyvolat u pacienta zvracení.
Pokud toto selhává, je možné se pokusit o výplach žaludku během první hodiny po požití podstatného
množství léčivého přípravku. Pak podejte aktivní uhlí (adsorbent) a síran sodný (laxativum).
Aktivní (živočišné) uhlí může být podáno v jednotlivé dávce (50 g pro dospělého, 1 g/kg tělesné
hmotnosti pro dítě do 12 let).
Alkalizace moči (250 mmol NaHCO3 po dobu tří hodin) za současného sledování pH moči.
V případě těžké intoxikace je třeba dát přednost hemodialýze.
Další příznaky se léčí symptomaticky.


Carlagirin

Επιλογή των προϊόντων στην προσφορά μας από το φαρμακείο μας
 
Lekarna.cz
Σε απόθεμα | Ναυτιλία από 29 CZK
169 CZK
 
Drmax.cz
Σε απόθεμα | Ναυτιλία από 79 CZK
169 CZK
 
Drmax.cz
Σε απόθεμα | Ναυτιλία από 79 CZK
599 CZK
 
Drmax.cz
Σε απόθεμα | Ναυτιλία από 79 CZK
799 CZK
 
Drmax.cz
Σε απόθεμα | Ναυτιλία από 79 CZK
599 CZK
 
Lekarna.cz
Σε απόθεμα | Ναυτιλία από 29 CZK
199 CZK
 
Drmax.cz
Σε απόθεμα | Ναυτιλία από 79 CZK
215 CZK
 
Drmax.cz
Σε απόθεμα | Ναυτιλία από 79 CZK
269 CZK
 
Drmax.cz
Σε απόθεμα | Ναυτιλία από 79 CZK
1 390 CZK
 
Drmax.cz
Σε απόθεμα | Ναυτιλία από 79 CZK
365 CZK
 
Drmax.cz
Σε απόθεμα | Ναυτιλία από 79 CZK
129 CZK
 
Drmax.cz
Σε απόθεμα | Ναυτιλία από 79 CZK
99 CZK
 
Lekarna.cz
Σε απόθεμα | Ναυτιλία από 29 CZK
18 CZK
 
Lekarna.cz
Σε απόθεμα | Ναυτιλία από 29 CZK
299 CZK
 
Lekarna.cz
Σε απόθεμα | Ναυτιλία από 29 CZK
60 CZK
 
Lekarna.cz
Σε απόθεμα | Ναυτιλία από 29 CZK
109 CZK
 
Drmax.cz
Σε απόθεμα | Ναυτιλία από 79 CZK
105 CZK

Σχετικά με το έργο

Ένα ελεύθερα διαθέσιμο μη εμπορικό έργο για το σκοπό των συγκρίσεων λαϊκών φαρμάκων στο επίπεδο των αλληλεπιδράσεων, των παρενεργειών καθώς και των τιμών των φαρμάκων και των εναλλακτικών τους

Informace na webu jsou pouze orientační. Odkazy vedou na partnerské e-shopy. Aktuální dostupnost a podmínky zjistíte přímo u partnera. Informace na této stránce mají pouze informativní charakter. Produkty na předpis nejsou dostupné k přímému nákupu zde. Pro aktuální dostupnost a podrobnosti navštivte stránky našeho partnerského e-shopu. Tento web obsahuje affiliate odkazy. Odkazy mohou vést k partnerskému e-shopu.

Γλώσσες

Czech English Slovak

Περισσότερες πληροφορίες