TALVOSILEN - Odmerjanje


 
Podrobnosti o drogah niso na voljo v izbranem jeziku, prikazano je izvirno besedilo

Odmerjanje zdravila: Talvosilen Tablet


Splošno: codeine and paracetamol
Zdravilna učinkovina:
Skupina ATC: N02AJ06 - codeine and paracetamol
Vsebnost aktivne snovi: 500MG/20MG
Embalaža: Blister


Vždy užívejte přípravek Talvosilen přesně podle pokynů svého lékaře nebo lékárníka. Pokud si
nejste jistý(á), poraďte se se svým lékařem nebo lékárníkem.


Kolik a jak často máte přípravek Talvosilen tablety užívat
Pokud Vám neurčí užívání lékař jinak, užívejte maximálně 4krát denně 1-2 tablety
v pravidelných intervalech 4-8 hodin. Pokud vážíte méně než 60 kg, užívejte 1 tabletu (500
mg paracetamolu), pokud vážíte více než 60 kg, můžete užívat 2 tablety (1000 mg
paracetamolu) v jedné dávce. Dodržujte mezi jednotlivými dávkami interval 4-8 hodin.
Maximální dávka pro dospělé je 8 tablet denně.
5
Pokud je Vám 12-18 let, pak užívejte v jedné dávce pouze 1 tabletu. Nejmenší odstup mezi
dávkami udržujte 6 hodin. Neužívejte více než 4 tablety denně.
Pokud máte onemocnění jater nebo ledvin, musíte užívat snížené dávky v prodloužených
intervalech.
Starší pacienti mohou užívat stejné dávky jako dospělí, pokud nerozhodne lékař jinak.

Tento přípravek nelze užívat déle než 3 dny. Jestliže se bolest po 3 dnech nezlepší, poraďte se se
svým lékařem.

Použití u dětí
Vzhledem k riziku závažných dýchacích potíží by přípravek Talvosilen neměly užívat děti mladší
12 let.

Jestliže jste užil(a) vice přípravku Talvosilen než jste měl(a)
V případě předávkování nebo náhodném požití dítětem vyhledejte okamžitě lékaře.

Jestliže jste zapomněl(a) užít přípravek Talvosilen
Zapomenutou dávku vezměte okamžitě jak si vzpomenete. Pokud se blíží čas následné
dávky, tak zapomenutou dávku vynechte. Nezdvojnásobujte následující dávku, abyste nahradil(a)
dávku zapomenutou, ale vynechte ji. Vždy dodržujte odstup nejméně 4 hodiny.

Jestliže jste přestal(a) užívat přípravek Talvosilen
V případě náhlého vysazení po delším užívání vyšších než doporučených dávek přípravku
Talvosilen se mohou objevit bolesti hlavy a únava, bolesti svalů, nervosita, poruchy
trávení. Po vysazení potíže odezní během několika dnů. Proto lze užívat přípravek pouze se
souhlasem lékaře.

Máte-li jakékoli další otázky týkající se užívání tohoto přípravku, zeptejte se svého lékaře
nebo lékárníka.
Izbor izdelkov v naši ponudbi iz naše lekarne
 
Lekarna.cz
Na zalogi | Dostava iz 29 CZK
169 CZK
 
Drmax.cz
Na zalogi | Dostava iz 79 CZK
169 CZK
 
Drmax.cz
Na zalogi | Dostava iz 79 CZK
599 CZK
 
Drmax.cz
Na zalogi | Dostava iz 79 CZK
799 CZK
 
Drmax.cz
Na zalogi | Dostava iz 79 CZK
1 390 CZK
 
Drmax.cz
Na zalogi | Dostava iz 79 CZK
599 CZK
 
Lekarna.cz
Na zalogi | Dostava iz 29 CZK
199 CZK
 
Drmax.cz
Na zalogi | Dostava iz 79 CZK
99 CZK
 
Lekarna.cz
Na zalogi | Dostava iz 29 CZK
299 CZK
 
Lekarna.cz
Na zalogi | Dostava iz 29 CZK
109 CZK

O projektu

Prosti dostopni nekomercialni projekt za laične primerjave drog na ravni interakcij, stranskih učinkov, pa tudi cen drog in njihovih alternativ Informace na webu jsou pouze orientační. Odkazy vedou na partnerské e-shopy. Aktuální dostupnost a podmínky zjistíte přímo u partnera. Informace na této stránce mají pouze informativní charakter. Produkty na předpis nejsou dostupné k přímému nákupu zde. Pro aktuální dostupnost a podrobnosti navštivte stránky našeho partnerského e-shopu. Uvedené slevy platí pro vybrané léky u online partnerů. Tento web obsahuje affiliate odkazy. Odkazy mohou vést k partnerskému e-shopu.

Več informacij


×



 

Poraďte se s lékárníkem.
IHNED A zdarma